5 порад для тих, хто хоче читати англійською

26 October 2017 г.

 1. Уважно ставтеся до вибору літератури.

Якщо ви володієте мовою на високому рівні, швидше за все ви зможете читати будь-що: художню літературу, нон-фікшн, книжки для саморозвитку, періодичні видання.

Спробуйте почати із того, що вам цікаво або навіть перечитати англійською добре знайомий та приємний вам твір. Якщо ж ваш рівень володіння англійською поки що ставить перед вами певні обмеження, шукайте адаптовані видання книжок, наприклад видання Penguin Readers.

 2. Читайте у комфорті.

Дозвольте собі насолодитися читанням повною мірою – нехай це буде крісло, улюблений плед, чашка чаю під рукою і час, коли не потрібно нікуди спішити. Наш мозок легко утворює асоціації, тож якщо читання буде пов’язано у наших нейронних мережах з чимось приємним, ми будемо більш охоче повертатися до цього заняття знову і знову.

 3. Не шукайте кожне слово у словнику.

Це нормально, якщо під час читання англійською у вас виникає бажання дізнатися переклад того чи іншого слова. Але якщо постійно перериватися на словник чи на електронний перекладач, важче буде отримати задоволення від прочитаного та формувати враження про книгу як про єдине ціле.

Краще спробувати здогадатися про значення нового слова із контексту або підкреслити декілька слів і повернутися до них потім, коли ви вирішили зробити паузу або дочитали розділ. І, врешті-решт якщо незнайомих слів надто багато і вони роблять текст малозрозумілим, спробуйте пошукати інший твір.

 4. Якщо книжка вас не захоплює – відкладіть її.

Привчати себе до читання легше, якщо отримувати задоволення від процесу, якщо книга настільки цікава, що поглинає вас, змушує відволіктись від усього і гортати сторінку за сторінкою. Це може бути детектив, белетристика, і навіть дитяча казка. Оберіть те, що вам до душі. І на деякий час забудьте про «потрібно»: «потрібно читати класику, потрібно читати для роботи, потрібно, щоб бути ерудованим». Нехай ваш вибір буде відбуватися без примусу. Не маєте поняття, з чого почати? Погортайте видання у книгарнях або знайдіть у мережі списки бестселерів, ознайомтеся із відгуками. Чимало сучасних англомовних авторів пишуть зрозумілою та приємною мовою.

 5. Діліться враженням від прочитаного.

Ви краще запам’ятаєте прочитане і заохотите себе читати далі, якщо поділитеся своїми думками та досвідом з дорогою вам людиною. Крім того, література – це універсальна тема для розмови майже у будь-якій ситуації.
Якщо ви давно хотіли читати англійською і чекали на вдалий момент – спробуйте почати вже сьогодні! Діліться з нами своїм досвідом. Будемо вдячні за будь-які відгуки та пропозиції, аnd remember that a book is a dream that you hold in your hand
 :)

Добавить:

Array